Profiteer van subsidie op VDMA Lithium-Ion veiligheidskasten: tot 45% belastingvoordeel!

Werkt u met lithium-ion accu’s? Dan is dit het moment om te investeren in veilige opslag. Voor veel VDMA-gecertificeerde lithium-ion veiligheidskasten uit het assortiment van OCS, zoals de ASECOS PRO-CHARGE, PRO-STORE, ULTRA-PRO, LOXXER-modellen en CEMO-modellen kunt u tot 45% van de investering aftrekken van uw fiscale winst.

Hoe werkt de subsidie?

De overheid stimuleert veilige en duurzame bedrijfsvoering. Daarom komen veiligheidskasten die getest zijn volgens VDMA 24994 door ECB-S in aanmerking voor belastingvoordeel via de regelingen MIA en Vamil.

MIA: Milieu-investeringsaftrek

  • 45% extra aftrek van het investeringsbedrag van uw winst.

Vamil: Willekeurige afschrijving

  • Tot 75% afschrijven op een zelfgekozen moment, waardoor u het voordeel benut wanneer dit financieel het beste uitkomt.

Veel veiligheidskasten van OCS voldoen aan deze testvereisten en vallen ruim boven de minimale investering van € 2.500,-, waardoor u direct van deze regelingen profiteert.

Voorwaarden van de RVO

U komt in aanmerking wanneer:

  • de veiligheidskast getest is volgens VDMA 24994 (ECB-S)
  • de kast wordt gebruikt voor opslag en/of laden van lithium-ion accu’s
  • de investering minimaal € 2.500,- bedraagt
  • de subsidie binnen drie maanden na aanschaf wordt aangevraagd

Subsidie aanvragen

Het aanvragen verloopt volledig online via de RVO-website. U hoeft geen bijlagen mee te sturen; een correcte en tijdige melding is voldoende.

Twijfelt u over de risico’s in uw situatie?

Een korte interne check geeft direct inzicht in de veiligheid van uw huidige opslag en laat zien of een VDMA-gecertificeerde veiligheidskast noodzakelijk is.

Geplaatst op 3 december 2025